První homeopatická poradna pro děti, dospělé a zvířata na Mělníku


Heringovy zákony

a. "Z nitra ven": nejdříve jsou uzdravovány vnitřní hluboce uložené problémy jako vážné psychické potíže. Dále působení postupuje k povrchu od mysli k emocím, pak k fyzickým orgánům, přičemž dříve se uzdravuje mozek a vnitřní orgány, naposledy pak kůže, vlasy atp.
S tímto principem souvisí i to, že nejdříve se zotavují orgány nejdůležitější pro život člověka (třeba mozek, játra, ledviny), později méně významné periferijní oblasti (vyrážky, bradavice, rýma, atp.).

b. Léčebný efekt se projevuje "shora dolů". Například u ekzému pokrývajícího celý povrch těla nejdříve ustupuje na obličeji, pak na krku, později na těle a nakonec na končetinách.

c.Symptomy ustupují v opačném časovém sledu, než se objevily. Nejdříve tedy mizí nejčerstvější potíže, nejpozději nejstarší.

Při léčbě dochází zpravidla nejprve k úpravě energie a tím k posílení imunity, k celkovému zklidnění, získání nadhledu a nakonec i k vymizení zdravotních potíží. Postupně se také snižuje náchylnost člověka k nemoci i dědičná zdravotní zátěž. Člověk se stává odolnějším a rovněž projevy pozdějších jakýchkoliv onemocnění jsou mírnější. V průběhu uzdravování se mohou objevovat tzv. reverzní symptomy (homeopatické zhoršení).

Co je homeopatie

Interview

Podání léku

Akutní předepsání

Homeopatie pro zvířata

O mně

Kontakty