První homeopatická poradna pro děti, dospělé a zvířata na Mělníku


Similia similibus curantur

… Opaříte-li si ruku, okamžitou úlevu vám přinese studená voda. Jakmile ruku z vody vytáhnete, bolest ještě zesílí. Zkušený kuchař však podrží opařenou ruku u ohně, přestože zpočátku je bolest ještě horší. Ví totiž, že v krátké době bolest zmizí a kůže se začne rychle uzdravovat.

Jiným příkladem jsou omrzliny, které se doporučuje třít sněhem nebo zmrzlým zelím ...

Jinými slovy každá látka má vlastnosti, které se projeví, pokud se jí intoxikujeme. Člověk ztrácející vitalitu vykazuje symptomy, které se vlastnostem těchto látek podobají. Pokud se najde látka, jejíž vlastnosti odpovídají symptomům člověka, pak vybraná látka stimuluje samoléčebné síly organizmu.

V optimálním případě similimum (konstituční lék) zcela navrátí zdraví. Většinou je však vybrán lék podobný, nikoliv similimum, který pomůže zčásti a postupnou cestou se dochází k léku konsitučnímu. Homeopatií lze léčit téměř vše, pokud je vitalita člověka na takové úrovni, kdy je organismus schopen reagovat na lék a stimulovat samoléčebné síly.
Lze tedy léčit i v těhotnství, při porodu, čerstvě narozené děti, vážné choroby jako je rakovina, AIDS nebo psychické poruchy.

Co je homeopatie

Interview

Podání léku

Akutní předepsání

Homeopatie pro zvířata

O mně

Kontakty